TERMAL & SPA

Roma İmparatorluğu döneminden başlayarak tarih boyunca bir şifa merkezi olarak değerlendirilmiş olan Ilıca Beldesi, kaplıcaları ve şifa dağıtan eşsiz termal suyu ile tanınmıştır.  Balıkesir’in 3000 yıllık tarihinde Ilıca beldesi yer almaktadır. Beldenin belirlenebilen en eski adları şöyledir: Hiera Kerme, Hiyus Hieron, Diyus Hieron veya Dyushi Eroron. Bu eski geçmişi doğrulayıcı nitelikte olmak üzere, Ilıca beldesi ve çevresi tarihsel kalıntılar bakımından çok zengindir. Tesisimizin içerisinde yer alan antik hamam duvarına yerleştirilmiş bir kitabe bulunmaktadır. Tarihi belirtilmemiş kitabe eski yunanca ile yazılmıştır. Bu kitabede yazan “Ben Quıntus Calvisiu Crispus” ibaresi “Bu Binayı kendim ve tanrı için yaptırdım.” anlamına gelmektedir. Roma İmparatorluğu’nun yıkılmasından sonra da Ilıca Kaplıcaları bir şifa merkezi olarak kullanılmaya devam etmiştir. Bu durum Osmanlı Devleti hâkimiyeti sırasında da devam etmiştir. Günümüzde de tesisimizin yapısı içerisinde varlığını devam ettirmektedir.

Şifalı termal kaynaklarının üzerinde inşa edilmiş tesisimiz termal su havuzları, hamamlar, tarihi antik hamam ve dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan kum banyoları ile çeşitli hastalıkların tedavisinde önemli bir yere sahiptir. Tesisimizin sahip olduğu termal su kaynağının çıkış sıcaklığı 61 derecedir.  Kaplıca suyumuz romatizmal hastalıkların kronik dönemlerinde ( romatoid, artrit, ankilozan, apondilit başta olmak üzere) bel ağrısı, osteoartrit (kireçlenme) gibi eklem hastalıkları, miyozit, tendinit, travmafibromyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde, ortopedik operasyonlar beyin ve sinir ameliyatı sonrası nekahat dönemlerinde, nöroloji hastalıkların tedavisinde, spor yaralanmaları ve cilt hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde etkilidir. Binlerce yıllık arınma mekanı hamamlar Romalılarla başlayıp Türklerle zirvesine ulaşmıştır. Buharın, kesenin, sulu ve sabunlu masajın, etkisiyle bir detoks görevi gören hamamlar Anadolu kültürüne ait sanatı ve kültürü ile vücudun dinlenmesini sağlayan bir törene benzemektedir. 

Spa Merkezimiz sizlere özel tasarlanmış olup bay - bayan olarak ayrılmıştır. Otel içerisinde 1'er adet bay ve bayan termal havuz olmakla beraber otel girişinde bay ve bayanlar için tasarlanmış 1'er adet Türk Hamamı, aileniz ile beraber kullanabileceğiniz özel aile banyoları ve tarihi  antik hamam ile bir bütünlük  sağlanmıştır. Kese köpük ve masajları ile hizmet veren Sağlık Merkezimizde sudan gelen güzelliği hissederek sağlık kürleri alabilirsiniz.

Otelimiz Türkiye'de eşi  benzeri olmayan kum havuzlarına sahiptir. Bu kum havuzları fay kırığından kaynayan suyun kendiliğinden getirdiği bir kum havzasına sahiptir. Gün içerisinde su kaynayarak bu kumun kendi kendini  temizlemesini sağladığı gibi özellikle yaşlılığa bağlı Kemik Eğrilmeleri ve Bambu rahatsızlığı için bire bir şifa niteliğindedir.

 1. BAY TERMAL BÖLÜMLERİ

  İki adet termal havuzdan oluşan Bay termal bölümü, Türk Hamamı ile desteklenmiştir. Türk Hamamında bulunan göbek taşı Termal su ile ısıtılmaktadır.

  Dinlenme ve soyunma odalarında bulunan emanet kasaları ile tam bir güven içinde termal keyfini yaşarken dinlenme salonumuzda istirahat edebileceksiniz.

 1. BAYAN TERMAL BÖLÜMLERİ

  İki adet termal havuzdan oluşan Bayan termal bölümü, Türk Hamamı ile desteklenmiştir. Türk Hamamında bulunan göbek taşı Termal su ile ısıtılmaktadır.

  Dinlenme ve soyunma odalarında bulunan emanet kasaları ile tam bir güven içinde termal keyfini yaşarken dinlenme salonumuzda istirahat edebileceksiniz.

 1. ÖZEL AİLE BANYOLARI

  Binlerce yıllık arınma mekânı hamamlar Romalılarla başladı ama Türklerle zirvesine ulaştı.

  Buharın, kesenin, sulu ve sabunlu masajın, etkisiyle bir detoks görevi gören hamamlar Anadolu kültürüne ait sanatı ve kültürü ile vücudun dinlenmesini sağlayan bir törene benzemektedir.

 1. ÖZEL ANTİK HAMAM

  Tesisimizin bünyesinde bulunan ve geçmişi Antik Roma İmparatorluğu’na dayanan antik özel antik hamam ailenizle birlikte kullanabileceğiniz özel bir hamamdır.

  Tamamen size ait bir mekanda ve tarihin dokusu içerisinde termal suyun keyfini çıkabilirsiniz.

 1. SGK ANLAŞMASI

  Tesisimiz doğa ile bütünleşmiş hem tatil hem tedavi amaçlıdır. SGK’nın SEVKLİ OTELLERİ sınıfında olan otelimiz kaplıca tedavisi için sevkli hasta kabul etmektedir.

  Kendinizi sevk ettirmeniz durumunda; uçak, yol, yemek, içmek, refakatçi ve konaklama gibi giderleriniz tamamını geri alabilmektesiniz.